Logo Logo
Kotle – teplo vašeho domova
  • 08.08.2019
  • Kotle

Dnes se staly kotle jsou nepostradatelnou součástí všech domácností. Na trhu nalezneme obrovský výběr kotlů. Jak si ale vybrat ten správný kotel? Pomůžeme Vám.

Kotle se rozdělují dle následujících parametrů:

Jaké máme kotle?

Plynové kotle - Tyto kotle jsou velice moderní a úsporné. Jedinou nevýhodou zde je závislost na dodávce plynu. Vyberte si z velké nabídky našeho eshopu a dočtěte se více o tom, jaké výhody při zakoupení plynového kotle získáte.

Elektrokotle – Pokud chcete šetřit přírodu a zároveň ušetřit, pak je pro Vás skvělým řešením zakoupení elektrokotle. Elektrokotle nepoužívají k výrobě energie spalování, takže nevytváří škodlivé zplodiny a jsou tak velice šetrné k životnímu prostředí.

Kotle na tuhá paliva – Stále patří mezi jedny z nejrozšířenějších. Kotle na tuhá paliva mohou mít, jako topné médium dřevo, uhlí, brikety a další.

Ekologické kotle – Jako palivo ekologického kotle se obvykle používají dřevěné pelety, protože právě ony zaručí vysoký výkon a přitom nízké emise při hoření. Jsou tedy nejen úsporné, ale jsou šetrnější k životnímu prostředí, než třeba kotle na tuhá paliva.

Vyberte si kotel, který bude vyhovovat právě vám. Pokud si nevíte rady, rádi Vám s výběrem kotlepomůžeme.

Kotle VIADRUS

Historie společnosti VIADRUS

Prvními topenářskými odlitky slévárny šedé litiny založené v Bohumíně roku 1888 se staly v roce 1890 litinové radiátorové články do té doby dovážené ze Spojených států následované v roce 1920 litinovými kotlovými články pro výrobu teplovodních kotlů ústředního vytápění. Vlastní litina je tedy již tradičně zárukou vysoké účinnosti, spolehlivosti a životnosti kotlů i radiátorů VIADRUS.

Profil společnosti VIADRUS

Závod VIADRUS je součástí akciové společnosti ŽDB GROUP a.s. Se svými téměř 900 zaměstnanci tvoří jeden z hlavních výrobních celků společnosti, jejíž tradice sahá až do roku 1885.

VIADRUS je tradičním ryze českým výrobcem litinové tepelné techniky. Používaný materiál je zárukou vysoké účinnosti, spolehlivosti a životnosti kotlů i radiátorů VIADRUS. Ve výrobním programu jsou litinové radiátory s klasickým i originálním designem, teplovodní kotle na plynná, tekutá i tuhá paliva (včetně dřeva a dřevěných pelet) a teplovzdušná lokální krbová topidla. Dále vyrábí OEM litinové kotlové články a kotlová tělesa i další topenářské i netopenářské zakázkové odlitky z šedé litiny. OEM kotlové články a tělesa dodáváme s úspěchem na tuzemské i zahraniční trhy.

V roce 2001 byly významně modernizovány výrobní úseky přípravy formovací směsi, výroby forem a čistírny odlitků. Byla instalována špičková formovací linka německo-japonské firmy HWS SINTO. Výsledkem je výrazné zvýšení produktivity práce, kvality výroby a schopnost převzetí technicky náročných zakázek na odlitky. Tato ucelená modernizace procesu výroby středních a velkých odlitků navazuje na již dříve realizovanou investici do výroby kotlových jader metodou COLD-BOX.

Závod je od roku 1993 držitelem certifikátu systému řízení jakosti podle ČSN EN ISO 9001 a od roku 1997 systému ekologického řízení podle ČSN EN ISO 14001.

Kotle ATMOS

Závod Atmos produkuje kotle na tuhé palivo všech druhů. Od kotlů na dřevo a uhlí až po kotle na peletky a kombinované kotle.

Atmos je česká společnost, která vznikla roku 1936. Zpočátku se Atmos věnuje výrobě pohonných jednotek do lodí a do aut, od té doby však firma Atmos ušla dlouhou cestu. Na základě zkušeností s výrobou zplynovacích pohonných jednotek začali vyrábět kotle a dnes již v tomto oboru patří značka Atmos mezi špičku.

Kotle Atmos jsou velice kvalitní, mají perfektní funkčnost a zároveň jsou i levné, protože lidem ve společnosti Atmos záleží na maximální spokojenosti jejich zákazníků. Právě proto jsou kotle Atmos velmi oblíbené mezi mezi uživateli a dokonce i mezi instalatéry.

Firma Atmos má vysoké ambice a tak usiluje o to, dostat se mezi nejlepší výrobce kotlů v celé Evropě.

Kotle DAKON

Kotle DAKON na tuhá paliva jsou spolehlivé kotle s dlouhou životností. Dakon vyrábí kotle na tuhá paliva, které najdete v tomto oddělení, dále však nabízí také elektrokotle a plynové kotle. Každý kotel, který sjede z výrobní linky společnosti Dakon je jedinečný. Všechny kotle DAKON mají dlouhou životnost a jednoduché ovládání. Dakon je česká společnost, která má dlouholetou tradici a také bohaté zkušenosti v oblasti výroby kotlů.Firma DAKON byla založena roku 1949 a postupně se začala profilovat pouze na produkci kotlů, ve které dnes patří mezi špičku.

SPolečnost Dakon je zárukou vysoké kvality a vypovídají o tom i dvě ocenění, ktará byla této společnosti udělena. Jedná se o ocenění na AQUA-THERM 2006, což je mezinárodní veletrh vytápění. Dalším oceněním je Čestné uznání za "Nejlepší exponát. Jednalo se o kotel: DAKON DAMAT PYRO G - litinový pyrolitický kotel na spalování suchého dřeva".

Dakon je jediný výrobce, nabízející kotle s výkonem už od 4 kW a to dokonce na všechna běžně používaná paliva.

Kotle značky DAKON u nás najdete za skvělé ceny.